Цього року конкурс на ІТ-спеціальності в деяких вищих навчальних закладах становив майже 30 осіб на місце. Так, у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за одне місце, залежно від напрямку навчання, змагалися 29 вступників. А прохідний бал на спеціальність "системний аналіз" склав 804 пункти.
Високі конкурси відзначені також у Національному університеті "Львівська політехніка", Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут", Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара та Харківському національному університеті радіоелектроніки.
Найбільш популярними стали такі спеціальності, як "безпека інформаційних і комунікаційних систем", "програмна інженерія" і "комп'ютерні системи".
Нинішні темпи підготовки ІТ-фахівців поступаються показнику 2007 року, коли вищі навчальні заклади випустили рекордну кількість "айтішників" - майже 4,5 тисячі осіб. Утім, найбільше випускників знайшло роботу тільки в 2011-му. Працевлаштувалися переважно випускники Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", Харківського національного університету радіоелектроніки, Національного університету "Львівська політехніка" та Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.
Найчастіше вищі навчальні заклади випускають розробників. У Києві левова частка таких фахівців закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний університет "Києво-Могилянська академія", Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут". Найменше в галузі менеджерів проектів та інженерів підтримки.
За словами представників ІТ-компаній, дефіцит кадрів на вітчизняних підприємствах інформаційно-комунікаційних технологій сьогодні становить до десяти тисяч фахівців. У перспективі затребуваність у висококласних програмістах зросте ще більше, адже випереджувальний розвиток ІКТ - це загальносвітовий тренд. Тому слід очікувати збільшення держзамовлення на підготовку за комп'ютерними спеціальностями та більш тісної співпраці вищих навчальних закладів з ІТ-компаніями.